EURO
TR
Farklı Adrese Teslim
İndirim Kodu
Farklı Adrese Teslim

KAMPANYALI ARAÇLARIMIZ

Yükleniyor...

Yükleniyor...

NEDEN BİZ

Araç Kiralamada;
Arayın, Karşılaştırın ve Tasarruf Edin !
 • Hızlı Rezervasyon
 • ARAÇ GÜVENLİĞİ
 • BAKIMLI ARAÇLAR
 • 7/24 İLETİŞİM
 • EN İYİ FİYATLAR-

Yorumlar

 • Fatih P.
  Tıtır tıkır işleyen sistemleri var, tavsiye ederim.
 • Salih K.
  Aldığımız araç çok yeni ve temizdi.
 • Melike A.
  Firma ilgili, biz memnun kaldık.
 • Rahmi B.
  Herşey güzel.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Kiralama Koşulları

BERKECAR ARAÇ KİRALAMA KOŞULLARI

 

Kullanıcının minimum 21 yaşını doldurmuş olması, 

En az 2 yıllık ehliyet sahibi olması (Latin alfabeli olmayan ehliyetlerde, kiracının kendi ehliyetinin yanında uluslararası ehliyet ibrazı zorunludur.)

Kendi adına geçerli (en az 6 aylık kullanılması kaydıyla) kredi kartına sahip olması gerekmektedir.

Araç gruplarına göre yeterli finansal sorgu kriterlerine sahip olmak gerekmektedir.

 Araç kiralama süreleri 24 saatlik süre üzerinden hesaplanmaktadır. Kiracılarımıza 24 saatin sonunda 2 saatlik opsiyon sağlanmaktadır. 2 saate kadar olacak gecikmelerde ek bir ücret yansıtılmamaktadır. Ancak, 2 saati aşan gecikmelerde tam kiralama gün ücreti olası diğer ek hizmetlerle (çocuk koltuğu, ek sürücü vb.) birlikte yansıtılır. Kiralama ücretine KDV ve 300 km/günlük sınırlı km kullanımı dahildir.

 Araç kullanım km limitleri ekonomik, orta ve üst grup araçlarda 10 güne kadar günlük 300 km, 10-30 gün arasında toplam 3000 km ve 30 gün üzerindeki her gün için günlük 100 km, Premium grup araçlarda ise 10 güne kadar günlük 200 km ve 10-30 gün arasında toplam 2000 km ile sınırlandırılmıştır. Kiralama süresi içerisinde, km aşımı halinde, kiralanan araç grubuna bağlı olarak aşılan her bir km için 3 TL ile 7 TL arası ek ücret tahsil edilmektedir. 

 Araçlarımızda adil yakıt politikası izlenmektedir. Buna göre kiracı aracın yakıtını aldığı seviyede teslim etmekle yükümlüdür.

 Yurtdışı ikametle ve pasaportlu kiracılarımız, ülkeye giriş yaptığını gösterir resmi makamlarca mühürlü pasaportlarını ibraz etmesi zorunludur. Pasaportlu işlemlerde son giriş mühür tarihi 6 ayı geçmemesi gereklidir. 

 Kiralanan araçlar yalnızca Türkiye sınırları içerisinde kullanılabilir. Yurtdışına geçiş izni yoktur.

 

 Araçların kiracıya teslimatı BERKECAR şubelerinde yapılmaktadır. Terminal dışında yer alan ofislerden yapılan kiralamalarda misafir, terminalde valeler tarafından karşılanarak ofise getirilir ve ofiste araç teslimatı yapılır. 

 Kiracılarımız, kiraladıkları aracı, alış ofisinden farklı olarak BERKECAR ofislerinin bulunduğu farklı ofise çalışma saatleri içerisinde teslim edebilir. Ancak, aracın alış ofisinden farklı bir lokasyona bırakılması halinde alış ve bırakış ofislerine bağlı olarak ek, tek yön kiralama ücreti ortaya çıkmaktadır.

 Kiralama sırasında kiracılarımızdan araç gruplarına bağlı olarak ayrıca bloke alınmaktadır. Alınan blokeler kiralama sonrasında, olası ek hizmet ödemesi kontrol edildikten sonra 10 iş günü içerisinde iade edilmektedir.

 Kiracılarımız genç sürücü paketi kullanarak üst sınıfa kadar araç kiralama imkânı sağlayabilir. Genç sürücü paketi günlük ilave ücret karşılığında verilmektedir.

 Yapılan rezervasyonlar genel kiralama koşullarının sağlanması halinde teslim edilmektedir. Genel kiralama koşullarının yerine getirilememesi halinde rezerve edilen araç teslim edilemez. Rezervasyonlar araç grubu garanti edilerek yapılmaktadır. Marka, model veya renk garantisi verilmemektedir.

 Online yapılan rezervasyonlarda alınan ödemeler, kiralama tarihinden 24 saat öncesinde iptali halinde, tümüyle iade edilmektedir.

 Rezervasyon veya kiralama uzatma talepleri BERKECAR ofislerinin vereceği onayla gerçekleşir.

 Kiralanan araçların erken teslimi halin de ücret iadesi yapılmamaktadır.

 Rezervasyonla ilgili değişiklik taleplerinizi doğrudan rezervasyon yaptığınız kanal üzerinden iletmeniz gerekmektedir. Olası tüm rezervasyon değişikliği ya da soruları için rezervasyon@berkecar.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

 Kiralama süresinde ortaya çıkabilecek trafik cezaları, herhangi bir kurumun verdiği cezalar, HGS-OGS otoyol kullanım ücretleri, ek hizmetler (kış lastiği, ek sürücü, çocuk koltuğu vb..) kiracıların ödeme sorumluluğundadır. HGS ücretlerinin kiralama süresi içerisinde yapılan kullanımına ek olarak 10 TL hizmet bedeli alınmaktadır.

 Aracın dış ve iç tarafında standart araç temizleme işlemiyle giderilemeyecek derecede çöp, kir vs. bulunması halinde aracın detaylı temizlik bedeli kiracıya yansıtılır.

 Kiralanan araçlar kiracıdan başkası tarafından kullanılamaz. Ancak, ek sürücü ilave edilerek aracın tanımlanan kişi tarafından da kullanımına imkân verilebilir. Ek sürücü ve kiracıdan başka bir kişinin aracı kullanması halinde ortaya çıkabilecek tüm hasar vb. işlemlerden doğrudan ve tümüyle kiracı sorumludur.

Kiralama Koşulları
Kaza Durumunda Ne Yapmalıyım?

 

KAZA DURUMUNDA YAPILMASI GEREKENLER

      Çift taraflı kaza ise;

 1. Olay yeri fotoğrafları
 2. Kazaya karışan diğer aracın ruhsat fotokopisi
 3. Kazaya karışan kişinin ehliyet fotokopisi
 4. Kazaya karışan aracın sigorta poliçesi fotoğrafı
 5. Kaza tutanağının ıslak imzalı olması gerekliliği
 6. Müşterimizin ehliyet fotokopisi (Yurt dışı müşterisi ise pasaport fotokopisi)

Tek taraflı kaza ise;

 1. Kaza anındaki, kaza yeri fotoğrafları
 2. Polis ya da jandarma görgü tespit tutanağı (olay yeri terk edilmeden aranacak)
 3. Müşterimizin ehliyet ya da pasaport fotokopileri
Kaza Durumunda Ne Yapmalıyım?
whatsapp gsm
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et